23 Z Řečkovic na MS fotoNení to tak dávno, co jsme na stránkách místního zpravodaje informovali, že se v naší městské části rodí obrovský talent českého ženského basketbalu. Odchovankyně KP Brno Dominica Hynková totiž byla již v 15 letech zařazena na soupisku extraligového kádru žen, se kterým se v proběhlé sezoně dostala až do finále Českého poháru a byla zařazena také do širšího kádru juniorských reprezentačních výběrů.

A nezůstalo jen u toho. Nejprve se v šestnácti letech probojovala do dvanáctičlenné nominace českého výběru do 20 let na červencový přípravný Challenger do maďarské Šoproně a následně byla trenérkou Ptáčkovou vybrána i do týmu ČR U19, startujícího po dvanáctileté přestávce na mistrovství světa.
V maďarském Debrecenu se jako benjamínek výpravy rozhodně neztratila. V šesti odehraných utkáních pobyla na palubovce v průměru 14 minut, podala houževnatý výkon a zaznamenala celkem 11 nováčkovských bodů, čímž přispěla k pěknému 6. místu z 16 účastníků, což je druhý nejlepší výsledek této věkové kategorie v historii.
Richard Foltýn – předseda KP Brno a sportovní komise RMČ, člen zastupitelstva MČ

FOTO:
Dominica Hynková z Řečkovic byla oporou ČR U19 na MS basketbalistek v Maďarsku

Sportovní program na ZÁŘÍ:

Fotbal – II. třída – městský přebor muži
5. 9. Řečkovice : Tuřany B 16:30 hod.
19. 9. Řečkovice : ČAFC 16:00 hod.
aktuálně na: www.reckovice-fotbal.cz (fotbalové hřiště na Novoměstské)
Národní házená – 2. liga mužů skupina B
5. 9. 1.NH Brno : TJ Chropyně 10:00 hod.
26. 9. 1.NH Brno : SSK Vítkovice 14:00 hod.
aktuálně na: www.1nhbrno.cz (hřiště ZŠ Novoměstská)
Futsal
2.B třída muži
5.,19. a 26. 9. celodenní program 9:00 – 15:30 hod.
3. třída muži
4., 18. a 25. 9. celodenní program 9:00 – 16:30 hod.
aktuálně na: www.orlak.cz (orelské sportoviště na Družstevní)

Městský areál – Vodova a Srbská

Basketbal – Renomia ŽBL
26. 9. KP Brno : SBŠ Ostrava 18:30 hod
aktuálně na: www.kpbrnobasket.cz (nová hala)
Volejbal – extraliga žen
25. 9. VK KP Brno : Šternberk 17:00 hod.
aktuálně na: www.vkkpbrno.cz (nová hala)
Házená – extraliga mužů
4. 9. SKKP Brno : HBC Jičín 17:00 hod.
aktuálně na: www.handballbrno.cz (stará hala)
Futsal – 1. liga mužů
6. 9. HELAS Brno : České Budějovice 19:30 hod.
24. 9. HELAS Brno : Mělník 19:30 hod.
aktuálně na: www.helasbrno.cz (nová hala)
Florbal – extraliga žen
26. 9. K1 Židenice : 1. SC Vítkovice 15:00 hod.
28. 9. K1 Židenice : FbŠ Bohemians 17:00 hod..
aktuálně na: www.florbalzidenice.cz (nová hala)
Fotbal – 2. liga mužů
19. 9. Zbrojovka Brno : Viktoria Žižkov 20:00 hod.
aktuálně na: www.fczbrno.cz (fotbalový stadion Srbská)

Termínovou listinu na měsíc ŘÍJEN zasílejte nejpozději do 15. 9. 2021 na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Richard Foltýn – předseda komise sportu, člen zastupitelstva MČ

27 Tygři Brno logoPŘÍPRAVKY V BRNĚ-ŘEČKOVICÍCH
Klub Tygři Brno přijme do svých basketbalových přípravek kluky a holky ročníku narození 2011 a mladší. V Brně–Řečkovicích trénujeme na ZŠ Horácké náměstí a na ZŠ Novoměstská. Tréninky budou probíhat 2x týdně, a to již od začátku září 2021.
Pokud máte zájem své dítě přihlásit, volejte pro bližší informace Petrovi Mazálkovi - tel.: 774 175 543 - nebo se podívejte na naše internetové stránky www.tygri-brno.cz a vyplňte přihlášku.
Klub Tygři Brno za 7 let působnosti od začátku pracoval s mladými hráči a hráčkami, vybudoval strukturu všech družstev a v nadcházející sezóně bude působit ve všech mládežnických kategoriích, v těch starších (junioři U19, kadeti U17, starší žáci U15, mladší žáci U14) v celostátních extraligách a ligách a v těch mladších minižákovských (U13, U12, U11) v oblastních soutěžích, ze kterých se postupuje do republikových finálových turnajů. Navíc budeme hrát dvě soutěže dívek – probíhá projekt, aby i dívky měly návaznost na starší kategorie.
Největších úspěchů jsme dosáhli zatím v roce 2018 – stříbro na Festivalu ČR v kategorii starších mini U13, v roce 2019 mistři ČR v kategorii starších žáků U15 a také v letošním roce, kdy jsme se v kategorii juniorů U19 probojovali do extraligy této kategorie.
V našem klubu trénují bývalí hráči a hráčky a trenéři, kteří mají trenérské zkušenosti a úspěchy s mládežnickými kategoriemi.
Přijďte mezi nás, poznejte nové kamarády a kamarádky a se sportem mějte radost z pohybu.

Petr Mazálek, Tygři Brno

27 Tygři Brno foto 1

30 Sestry satkovy fotoNa začátku letních prázdnin se řečkovické rodačky Martina a Gabriela Satkovy zúčastnily Mistrovství světa do 23 let ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu. Šampionát začal závodem týmů, kde sestry získaly ještě společně s Evou Říhovou světové zlato s náskokem téměř dvou vteřin.
„Stal se z toho malý rodinný souboj, která ze sester dojede do cíle dřív,“ uvedla s nadsázkou starší Martina. „Jízda to nebyla bezchybná, ale je zlatá, a to dokazuje naši sílu, a je pro nás opravdu cenná, a rozhodně je to závod, který si budeme dlouho pamatovat,“ doplnila s úsměvem mladší Gabriela. „Každopádně jsme rády, že se letos smí pořádně závodit, a doufáme, že to tak i zůstane,“ dodaly obě sestry.
Martina si navíc ze šampionátu dovezla i stříbrnou medaili z extrémního slalomu a přidala finálovou účast na singlkanoi. V září čekají na obě sestry dva světové poháry ve Španělsku a Francii a poslední týden v září se koná Mistrovsví světa dospělých ve slalomu v Bratislavě.
Gratulujeme našim holkám a držíme palce do dalších závodů.
S přispěním sester Satkových upravil Richard Foltýn – předseda sportovní komise

25 Zlepšení areálu foto 1 2Zatímco podmínky pro organizované sportování nebyly od podzimu do jara vůbec dobré, podařilo se ve fotbalovém oddílu SK Řečkovice alespoň něco z „jiného soudku“. V prostoru areálu SK Řečkovice ukončila působení firma, která si zde léta pronajímala vnitřní prostory. Vyklizené místnosti nabízely zajímavá řešení pro své využití. Nakonec se rozhodlo o vytvoření tréninkového centra pro mládež. Několik prostor bývalých kanceláří prošlo rekonstrukcí, všechny místnosti byly vymalovány v klubových barvách, položily se zátěžové koberce, doplnil se běžný inventář kabin včetně TV pro zhlédnutí a rozebírání taktických prvků. Chloubou TCM by měla být menší posilovna, vybavená mimo jiné oblíbenými TRX popruhy, expandéry i dalším sportovním náčiním, které by mělo efektivněji rozvíjet pohybové dovednosti našich svěřenců.

Velké díky za provedení většiny prací směřují k trenérovi mládeže Petru Tesařovi, který zde strávil nespočet hodin, výsledek ale stojí za to. Dále bychom rádi poděkovali Radku Oravíkovi a také rodičům za pomoc s úklidovými pracemi.

Pevně věříme, že mladým fotbalistům nově dokončené prostředí pomůže nejen k rychlejšímu zlepšování, estetičtějšímu prostředí, ale také k silnějšímu pocitu sounáležitosti s klubem, který by v letošním roce oslavil kulaté výročí devadesáti let od svého založení. Bohužel epidemiologická situace realizaci tohoto jubilea odsunula na příští rok. Už teď se těšíme na Vaši návštěvu. Hezké léto a stálé zdraví přeje VV SK Řečkovice.

Martin Král
trenér „A“ týmu

21 charita RemiProtože jediný způsob, jak v letošní sportovní sezoně sledovat basketbalová utkání byl prostřednictvím online přenosů, rozhodlo se vedení KP Brno spojit příjemné s užitečným a na podnět dlouholeté opory a zapálené ekoložky Veroniky Remenárové zorganizovat dobročinný projekt, který proběhl na úplný konec ne zcela vydařené „covidové“ sezóny.

Jednalo se o prodej tzv. virtuálních vstupenek na domácí zápasy o bronzové medaile v rámci brněnského derby Královo Pole – Žabiny v hodnotě 100,- až 1000,- Kč. Utkání proběhlo v městské hale Vodova a v síti Ticketportal se prodalo přes 60ks vstupenek v zaokrouhlené hodnotě 10.000,- Kč.

Vybraná částka byla po skončení sezony věnována brněnské neziskové environmentální organizaci Prales dětem, jejímž cílem je monitorování a ochrana přírody i zvířat v ní žijících a to nejenom na území ČR, ale také v zahraničí. Jejich momentálně běžící monitorovací programy v Česku, na Slovensku a v Indonésii, chtějí rozšířit o další program – Oko jaguára na Kostarice. Přispěním do této sbírky z pohodlí domova se pomůže lidem v terénu chránit naše životní prostředí. Více konkrétních informací nejenom o tomto projektu najdete na webové stránce www.justicefornature.org

„Sama som pod touto organizáciou bola na dobrovoľníctve v lete 2019 na Sumatre, kde som na vlastné oči videla, čo táto malá česká neziskovka dokáže. To ma motivovalo pomôcť im takýmto spôsobom v ich ďalšej práci aj na Kostarike," objasnila propagátorka této akce Veronika Remenárová.

Richard Foltýn – generální manažer basketbalového klubu KP Brno, člen zastupitelstva a předseda sportovní komise rady MČ

12 Foto k článku Sportovní skupiny ZŠ Horácké nám Naše škola má dlouholetou tradici zaměřenou na rozvoj sportovní všestrannosti, a proto i v dalším školním roce nabízíme žákům na druhém stupni naší školy možnost zvolit si vzdělávací program s rozšířenou výukou tělesné výchovy.

Výuka všech předmětů v jazykových, sportovních i běžných třídách probíhá stejně, třída funguje jako celek a rozděluje se pouze v okamžiku, kdy se jazyková skupina zdokonaluje v cizím jazyku a sportovní skupina se zaměřuje na rozvoj pohybových schopností, dovedností a zvýšení celkové fyzické zdatnosti. To však neznamená, že by se sportovci cizí jazyk neučili. Od šestého ročníku je povinná výuka jazyka anglického a od sedmého ročníku si žáci volí mezi německým nebo ruským jazykem. Žáci sportovních skupin jsou proto výborně připraveni na přijímací zkoušky na střední školy jak z hlediska vědomostí a dovedností, tak z hlediska sportovní výkonnosti. Velmi často využívají možnost studia na sportovních gymnáziích.
Kromě běžné výuky organizujeme i volitelný kurz plavání a jednorázové školní či volnočasové aktivity, jako je bruslení, výcvik jízdy na koni, víkendové vodácké a turistické pobyty, cyklovýlety nebo se účastníme sportovních a předváděcích akcí. O letních prázdninách se žáci mohou zúčastnit i týdenního sportovního tábora. Na každoročním krajském přeboru v silovém čtyřboji naši žáci pravidelně dosahují výborných výsledků a v minulosti překonali v této disciplíně i český rekord. Skvělých výsledků dosahují žáci této skupiny také na běžeckých a plaveckých závodech či v basketbalu a badmintonu, kde jsou schopni porážet i žáky ze škol specializujících se na dané sporty. Součástí výuky je i každoroční zdokonalovací lyžařský výcvikový kurz s výukou jízdy na lyžích i na snowboardu.
Zájemci mohou využít i možnosti dobrovolných (volnočasových) odpoledních tréninků, zaměřených na další rozvoj sportovních schopností a dovedností (míčové hry, parkour, kompenzační cvičení, doplňková cvičení pro další sporty) nebo i cíleně na zápas ve volném stylu s trenéry TAK Hellas Brno. Tyto volnočasové aktivity probíhají mimo rámec školní výuky a jsou nepovinné. Žáci se mohou také dobrovolně účastnit turnajů i mimo naši republiku, což s sebou přináší možnost ověřit si znalosti cizího jazyka v komunikaci se sportovci z jiných zemí.
Další informace nejen o organizaci sportovních tříd se dočtete na našem webu zshoracke.org. V případě dalších otázek se na mě neváhejte obrátit.

Mgr. Pavel Kučera

19 Pořadatelsky fotoNejenom po sportovní stránce lze hodnotit vystoupení královopolských basketbalistek v základní skupině eurocupu proti všem třem ambiciózním soupeřům pozitivně, ale také z pořadatelského hlediska odvedli organizátoři brněnské "bubliny" skvělou práci.
Přitom se o přiděleném pořadatelství (už to byl velký funkcionářský úspěch) dozvěděli až těsně před vánočními svátky a většinu důležitých legislativně-metodických podkladů obdrželi až na začátku nového roku... Akci, na jejíž přípravu je i za "normálních okolností" potřeba zhruba půl roku času - zahájili královopolští činovníci Richard Foltýn a Jaroslav Michálek dohodou o spolupráci s Českou basketbalovou federací a Národní sportovní agenturou. Bez jejich součinnosti by nebyla udělena vládní výjimka na pořádání významných mezinárodních akcí v době nouzového stavu a nemohlo by dojít ani k zajištění vstupu všech zahraničních účastníků do ČR.

Do příprav a hlavní organizace samotného turnaje se pod vedením generálního manažera KP Brno Richarda Foltýna (ten měl také na starosti obtížné finanční zabezpečení) a generálního sekretáře ČBF Michala Konečného zapojili přímo na místě také Aneta Karlová (komunikace s FIBA a se zahraničními účastníky), Honza Toběrný (technicko-materiální zabezpečení), Kryštof Skácel (covidové záležitosti), Robert Paulík (spoluorganizace rozhodčích a komisařů), Radek Sís (praktické záležitosti) a Jakub Eichler (tiskové středisko).

Jaroslava Michálka jako vedoucího domácího družstva "spolkla bublina", takže mohl legislativně vypomáhat pouze na dálku. O to více se v oddílové kanceláři činila Eva Koppová, která měla na starosti také bezchybný chod pomocného stolku a Michael Harom, který svědomitě velel pracovní a na bezbečnost dohlížející skupině pořadatelů v čele s teploměrem hlavní vchod hlídajícím Petrem Mullerem.
Ondra Dryml zabezpečil požadovanou propagaci a Václav Slabyhoudek výpočetní techniku. Olda Breicetl parádně česko-anglicky odmoderoval i ozvučil všech 6 utkání a jako pozvaní hosté se u hlavního komentátora České televize Tomáše Lachmana vystřídali Markéta Kozinová, Eva Mrhálková a Lubomír Růžička.

Doprovod zahraničním účastníkům už od letiště v Ruzyni a po celou dobu také uvnitř turnajové bubliny zajišťovala angličtinou výtečně disponující Markétka Rainerová. V prostoru zázemí haly se o výpravy střídala také s další mladou studentkou Andreou Foltýnovou, která navíc pomáhala se základním zabezpečením povoleného občerstvení a také na stolku časoměřičů.

DARUJME KREV PRO BRNO

Darujte krev nebo některou z krevních složek ve FN Brno nebo FN u sv. Anny v Brně a získejte dárkové poukazy na naše sportoviště! V rámci dárcovské soutěže "4,5 dl pro život", kterou pořádá statutární město Brno v rámci kampaně „Darujme krev pro Brno“, můžete nyní vyhrát poukazy na naše sportoviště v hodnotě 500 nebo 1 000 Kč. Losování výherců je plánováno na květen 2021.
Do soutěže je nutné se zaregistrovat na webu akce.

Více informací - https://darujmekrev.brno.cz/darcovska-soutez/

Obrázek1OPRAVA SKOKANSKÉ VĚŽE A MŮSTKŮ V BAZÉNU ZA LUŽÁNKAMI

V Bazénu za Lužánkami se chystá další zlepšení. V plánu je rekonstrukce 10m skokanské věže a modernizace můstků
ve výšce 1 a 3 metry. Součástí vypracovaného projektu je
i demontáž stávajícího nevyužívaného výtahu. Skokanskou věž tak budou moci využívat také skokanské tandemy.
Předpokládané celkové náklady na realizaci projektu jsou
10 428 391 Kč. Samotné práce by mohly začít v roce 2022.

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY NEJEN NA RIVIÉŘE
Oblíbené letní pohybové příměstské tábory, které společnost STAREZ – SPORT, a. s., každoročně pořádá na koupališti Riviéra, se letos rozšířily i na Bazén za Lužánkami a do Městských hal Vodova. Na táborech děti zažijí spoustu zábavy na souši i ve vodě, podniknou rozmanité výlety do přírody i za poznáním. Tábory jsou určené dětem ve věku od 6-12 let, pro plavce i neplavce. Pro děti jsou zajištěny svačinky, teplý oběd i celodenní pitný režim. Cena za jeden turnus je 2 600 Kč/dítě.
Konání i průběh táborů může ovlivnit aktuální vývoj epidemie. Pokud se tábor neuskuteční, vrátíme přihlášeným celou zaplacenou částku.
Více informací včetně přihláškového formuláře naleznete na primestak.sportujemevbrne.cz.

www.sportujemevbrne.cz
Ing. Jaromír Krejčí

Sportovec Řečkovic a Mokré Hory 2019 + 2020 - výzva k nominaci za rok 2020

Do 28. února 2021 můžete nominovat 3 sportovce a jednoho trenéra, funkcionáře či družstvo v rámci tradiční ankety naší městské části Sportovec roku 2019 + 2020. Svoje nominace posílejte na e-mailovou adresu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podmínkou k nominaci je trvalé bydliště v Řečkovicích a Mokré Hoře nebo klubová příslušnost k oddílu, který zde svoji činnost provozuje.

Upozornění: vzhledem k tomu, že výsledky minulého ročníku této oblíbené ankety nemohly být z důvodu restrikcí způsobených pandemií koronaviru vyhlášeny, zůstávají veškeré nominace za rok 2019 v platnosti a letošní ročník bude vyhlášen společně s rokem 2020, ve kterém bylo veškeré sportovní dění zásadně omezeno.

Richard Foltýn, předseda komise sportu a zastupitel MČ

FOTBALOVÝ STADION ZA LUŽÁNKAMI OŽÍVÁF

Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích bude od jara 2021 (1. 3. 2021) spravovat i starý fotbalový stadion
za Lužánkami, který je v majetku Brna. Areál je již léta v dezolátním stavu, a bude proto nutné provést několik úprav. Ty se budou týkat pouze prostoru uvnitř, na hrací ploše by měly v budoucnu vzniknout čtyři tréninkové trávníky s umělým zavlažováním.
Hřiště by měly využívat sportovní kluby mládeže, ale také ragbisté a hráči amerického fotbalu. Vedle sportovních aktivit by se zde měly konat také kulturní akce.

I NYNÍ SI MŮŽETE U NÁS ZAKOUPIT ČIPOVÉ HODINKY
Během uzavření sportovišť spravovaných společností STAREZ – SPORT, a. s., lze ve venkovní pokladně na Kluzišti za Lužánkami zakoupit, nabít či vyzvednout objednané čipové hodinky pro rychlejší a levnější vstup na sportoviště. Lze si zde zakoupit také dárkové poukazy.
Pokladna je otevřena v pondělí a pátek v čase od 8:00 do 15:00 a ve středu v době od 10:00 do 17:00.
K pokladně je možné dojet vozidlem, prosíme o dodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních osob. Upřednostňujeme bezhotovostní platbu.
REKREAČNÍ STŘEDISKO JASENKA ZUBŘÍ V MAJETKU STAREZ – SPORT, a. s.
Rekreační středisko Jasenka v Zubří u Nového Města na Moravě bylo vloženo do základního kapitálu společnosti STAREZ – SPORT, a. s.
Vzhledem k situaci s vládními opatřeními nebylo možné areál zpřístupnit veřejnosti, ačkoli je již připraven na první hosty.
WWW.SPORTUJEMEVBRNE.
Ing. Jaromír Krejčí
Středisko aktivit a sportu

Do 28. února 2021 můžete nominovat 3 sportovce a jednoho trenéra, funkcionáře či družstvo v rámci tradiční ankety naší městské části Sportovec roku 2019 + 2020. Svoje nominace posílejte na e-mailovou adresu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podmínkou k nominaci je trvalé bydliště v Řečkovicích a Mokré Hoře nebo klubová příslušnost k oddílu, který zde svoji činnost provozuje.

Upozornění: vzhledem k tomu, že výsledky minulého ročníku této oblíbené ankety nemohly být z důvodu restrikcí způsobených pandemií koronaviru vyhlášeny, zůstávají veškeré nominace za rok 2019 v platnosti a letošní ročník bude vyhlášen společně s rokem 2020, ve kterém bylo veškeré sportovní dění zásadně omezeno.

Richard Foltýn, předseda komise sportu a zastupitel MČ

23 Sport fotoVážení čtenáři,

z důvodu různých opatření souvisejících s pandemií koronaviru a nejistého výhledu všech sportovních soutěží není možné zařadit pravidelnou rubriku Kam za sportem.
Dovoluji si však místo toho zveřejnit svůj názor, že sport a dobrá fyzická připravenost jsou jedním z předpokladů jak se lépe bránit nástrahám nemoci covid-19.
Podporujme proto jakýkoliv povolený pohyb či sportování při dodržování aktuálních nařízení a nebraňme profesionálním sportovcům (kteří často obětovali celý svůj život obrovské dřině a odříkání) při zachování všech preventivních opatření v jejich činnosti.

FOTO
(Basketbalistky KP Brno trénovaly v polovině října při uzavření hal a nepřízni počasí pod husovickým mostem)

Názorným příkladem je také pomoc fotbalové Zbrojovce, která z důvodu klimatických podmínek během měsíce října, havarijního stavu inženýrských sítí pod polovinou stadionu v Srbské ulici a v té době nedokončené rekonstrukci ploch v Tréninkovém centru mládeže neměla kde trénovat. Proto jí bylo při dodržení všech specifik veřejného hřiště ve spolupráci s funkcionáři SK Řečkovice a s pochopením starosty Marka Viskota a předsedy komise sportu Richarda Foltýna umožněno dočasně trénovat na umělé trávě v Řečkovicích.

Richard Foltýn, člen zastupitelstva MČ

Sportovní program na ŘÍJEN:

Fotbal – II. třída – městský přebor muži
3. 10. SK Řečkovice : Slovan Brno B 15:00 hod.
18. 10. SK Řečkovice : Jundrov 14:30 hod.
(fotbalové hřiště na Novoměstské)
Futsal – 2.B třída muži
4. a 25. 10. zápasový program 9:00 – 15:30 hod.
- 3. třída muži
3., 10., 24. a 31. 10. zápasový program 9:00 – 15:30 hod.
(sportovní areál Orel Řečkovice)
Městský areál – Vodova a Srbská

Basketbal – ženská basketbalová liga
3. 10. KP Brno : Strakonice 15:30 hod.
7. 10. KP Brno : Slovanka 17:00 hod.
10. 10. KP Brno : Žabiny Brno 16:30 hod.
24. 10. KP Brno : USK Praha 15:30 hod.
(stará a nová hala)

Volejbal – extraliga žen
17. 10. VK KP Brno : Ostrava 18:00 hod.
24. 10. VK KP Brno : Olymp Praha 19:00 hod.
28. 10. VK KP Brno : Šternberk 18:00 hod.
(nová hala)

Házená – extraliga mužů
3. 10. SK KP Brno : Nové Veselí 18:00 hod.
10. 10. SKKP Brno : Plzeň 17:00 hod.
24. 10. SKKP Brno : Dukla Praha 17:00 hod.
(stará hala)

Futsal – 1. liga mužů
5. 10. HELAS Brno : Chrudim 19:30 hod.
16. 10. HELAS Brno : Mělník 19:30 hod.
30. 10. HELAS Brno : Žabinští Vlci Brno 19:30 hod.
(nová hala)

Fotbal – 2. liga mužů
3.10. Zbrojovka Brno : Karviná 16:30 hod.
(fotbalový stadion Srbská)

Termínovou listinu na měsíc LISTOPAD zasílejte nejpozději do 15. 10. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Richard Foltýn – člen zastupitelstva MČ, předseda sportovní komise

23 Hellas fotoZelené hřiště, oranžová trička, úsměvy dětí…
Tak nějak byl zahájen letošní ročník sportovního tábora klubu TAK Hellas Brno, který dlouhodobě spolupracuje se ZŠ Horácké náměstí. Pro děti byl přichystán bohatý program s hlavním zaměřením na všestrannou sportovní přípravu, a především na zvýšení úrovně pohybových schopností a dovedností mladých sportovců. Soustředění se také zúčastnila i dívčí reprezentační špička ČR, která pod vedením svého trenéra Pavla Kučery a japonského trenéra Williama Maye pilovala své zápasnické techniky. Co tedy děti a mladé sportovce čekalo?
Pravidelný režim, který byl zahájen ranní rozcvičkou. Následovaly bloky různorodých sportovních aktivit, které byly přizpůsobeny schopnostem jednotlivých družstev, do kterých byly děti dle věku rozděleny. Reprezentační kádr absolvoval vždy dva speciální tréninky zápasnické techniky. Nechyběla však ani spousta legrace, dobrodružství a navazování či utužování dětských přátelství pomocí předem připravených her a soutěží. O zábavu se postarali trenéři a také instruktoři z řad bývalých žáků základní školy. Zlatým hřebem byla bezesporu návštěva mladé olympioničky, zápasnice Adély Hanzlíčkové, která s dětmi absolvovala celý trénink a na následném setkání a besedě s nimi ukázala především lidskou stránku úspěšného vrcholového sportovkyně.
Za vedoucí a trenéry děkujeme dětem za úžasný a přínosný sportovní týden.

Mgr. Pavel Kučera

25 Sportovní den foto 2Začátek září je vždy spojen s celou řadou náborových a ukázkových akcí, aby jednotlivé kluby mohly rozšířit svoji členskou základnu o nové sportovní nadšence.

Jednou z největších ve městě Brně je už několik let Den sportovních náborů na Kraví hoře, při kterém se pravidelně prezentuje více než 150 místních klubů zaměřených na tradiční i méně obvyklá sportovní odvětví. V letošním hojně navštíveném ročníku (přesně 5895 účastníků...!) zastupovalo náš basketbalový oddíl KP Brno na dvě desítky jeho členů.

Již od deváté hodiny ranní měly prezentační stánek KP Brno na nejvyšším místě celého areálu v pohotovosti mladší žákyně pod dohledem vedoucí SpS Moniky Stehlíkové. Krátce před jedenáctou vyzpovídal na hlavním pódiu populární Michal Chylík za přítomnosti kapitánky elitního týmu žen Sarah Beránkové a odchovankyně Evy Kopecké předsedu KP Richarda Foltýna. Poté následovalo povedené basketbalové vystoupení v podání dvanácti zástupkyň královopolské mládeže. Během dne se na stanovišti KP Brno ještě vystřídaly hráčky Kája Fadrhonsová i trenérka mini Kája Melichárková a stovky potencionálních přípravkářů, na které se už těší jejich trenérka (pondělí 14:00-15:00, čtvrtek 14:30-15:30, vždy stará hala Vodova) - vicemistryně světa a královopolská odchovankyně Edita Šujanová...!

Sportovní oddíl Basketbal SK Královo Pole

 

Sportovní program na ZÁŘÍ:

Fotbal – II. třída – městský přebor muži
8. 9. Řečkovice : START Brno B 18:30 hod.
19. 9. Řečkovice : Bosonohy B 15:30 hod.

aktuálně na: www.reckovice-fotbal.cz
(fotbalové hřiště na Novoměstské)

Národní házená – 2. liga mužů skupina B
6. 9. 1.NH Brno : Veselí n/M 14:00 hod.
20. 9. 1.NH Brno : Osek n/B 14:00 hod.
28. 9. 1.NH Brno : Pustějov 14:00 hod.
(hřiště ZŠ Novoměstská)

Futsal
2.B třída muži
6.,13. a 20. 9. celodenní program 9:00 – 14:50 hod.
3. třída muži
5., 12. a 19. 9. celodenní program 9:00 – 16:30 hod.
(orelské sportoviště na Družstevní)

Richard Foltýn – předseda komise sportu, člen zastupitelstva MČ