kytaryV rámci Noci kostelů ve Sboru Páně obohatil program pan Ondřej Pavlíček svojí hrou na koncertní kytaru, kterou zaujal přítomné posluchače. Ti pak vyjádřili přání, zda bychom nemohli uspořádat jeho samostatný koncert. Rádi jsme tomuto přání vyhověli, takže vás můžeme pozvat na kytarový recitál Ondřeje Pavlíčka "E una nota d´oro", který se uskuteční 6. 11. 2018 v 19:30 hod. ve Sboru Páně CČSH, Vážného 6. V rámci koncertu si budou moci posluchači vychutnat mistrovská díla renesanční a barokní hudby i novější známé skladby z kytarové literatury včetně latinskoamerických rytmů. Sbor Páně rozezní skladby takových autorů, jako je A. Mudarra, J. A. Losy, J. S. Bach, E. Granados, S. Myers, H. Villa-Lobos a A. Ruiz-Pipó.
Ondřej Pavlíček je absolventem brněnské konzervatoře a bakalářského studia JAMU. Během studií se zúčastnil několika mezinárodních soutěží (1. cena: Treviso, Dolný Kubín, Guitartalent Brno, Vidnava). Z domácích akcí získal dvě druhá místa v soutěži českých konzervatoří. Zúčastnil se natáčení pro rádio Vltava či Českou televizi a rovněž mnoha mistrovských kurzů u významných světových kytaristů: S. Tennanta, A. Desideria, A. Yorka, E. Fernandeze, D. Kavanagha, R. Bouchera, T. Offermanna, H. Kappela a dalších. Taktéž během studia vystoupil s kytarovým kvartetem na koncertě v Německu v rámci výročí 25 let partnerství Brna a Stuttgartu.
V současnosti je učitelem hry na kytaru na Základní umělecké škole J. Kvapila a SZUŠ Radmily Chmelové v Bystrci.
Místa na tento kytarový recitál je možno si rezervovat prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na tel. čísle 776 032 149. Podrobnější a aktuální informace naleznete na webových stránkách www.verbumetmusica.com. Doporučená výše daru při vstupu je 80 Kč. Výtěžek koncertu bude věnován na podporu projektu Centrum křesťanské kultury.

Vratislav Jan Marša
farář CČSH
spolek Verbum et musica